Tipy, jak ulevit od stresu

Plníte několik rolí, jste chápající a trpělivá máma, spolehlivá zaměstnankyně, pečovatelka o rodinný krb, dokonalá manželka a další a další. Z dlouhodobého hlediska nejde udržet ve všech rolích 100% nasazení a plný výkon. Jestli si potřebujete trochu odpočinout, inspirujte se našimi tipy.

Masáž

Objednejte se na masáž a nechte se opečovávat. Na výběr je z několika druhů. Pokud chcete odpočívat, zvolte relaxační. Pokud vás bolí celé tělo, vyzkoušejte thajskou. Nebo zkuste úplně jinou například čokoládovou nebo masáž kokosovými skořápkami. Během masáže na nic nemyslete, vypněte hlavu a užívejte si to.

žena

Procházka přírodou

Místo obvyklého 3 kilometrového výběhu si dejte lehkou procházku lesem. Zkuste najít místo, kde nebudou davy lidí. Pomalu se procházejte, pozorujte stromy a zhluboka dýchejte.

Spánek

Nedohánějte resty po nocích a běžte brzy spát, ideálně ještě před půlnocí. Spánek je hodně důležitý a při jeho nedostatku můžete trpět poruchami pozornosti a soustředění.

sauna

Vířivka a sauna

Zamluvte soukromé wellness a vyrazte s partnerem na relaxační večer. V sauně se příjemně prohřejete, tělo se zbaví toxinů a vaše pokožka se prokrví. Při odchodu se budete cítit lehce a odpočatě.

Pohovka a kniha

Nikam se vám nechce a nejlépe si odpočinete doma? Pošlete manžela s dětmi na výlet a sama si naordinujte líný den. Ať vás ani nenapadne začít uklízet. Předně potřebujete dobít energii, takže se svalte na gauč, vezměte do ruky knihu a k ruce připravte šálek voňavé kávy.

Meditace

Najděte si tiché, klidné místo, zavřete oči a na nic nemyslete. Zpočátku vám budou lítat myšlenky, ale nechte je jen proudit. Nevěnujte jim pozornost. Soustřeďte se jen na svůj dech. Nedávejte si zprvu velké cíle, meditace postačí klidně jen 5 minut denně.

Nezapomínejte na:

  • dostatek tekutin
  • zdravou stravu

Co vám ještě pomůže:

  • poslech oblíbené hudby
  • pomazlení se zvířaty
  • aromaterapie
  • bylinkový čaj
  • jóga