Oblíbená destinace pro dovolenou

Při hledání dovolené, je určitě důležitá cena zájezdu, výhody, které nabízí cestovní kancelář a samozřejmě termín. Proto je jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou v tuto chvíli Egypt.

Politická situace v Egyptě

Celková situace se po bouřlivém jaře v roce 2013 již uklidnila. Země je pod kontrolou vládních ozbrojených složek. Samozřejmě se mohou objevovat demonstrace a nepokoje, které mohou být doprovázeny i násilnostmi ze strany demonstrantů a samozřejmě i pořádkových služeb.

Z těchto důvodů je samozřejmě více než nutné dbát zvýšené opatrnosti v celém Egyptě a opravdu dbát a dodržovat pokyny egyptských bezpečnostních složek. Rozhodně, pokud se pro tuto zemi rozhodnete, vyhýbejte se jakýmkoli veřejným shromážděním.
Situace v letoviscích je však zcela jiná a i přes potíže, které v Egyptě v roce 2013 byly se stále do těchto letovisek může létat a to téměř bez rizik. Situace na pobřeží Rudého moře, jako například v Hurgadě, Marse Alam či Šarm ěš-Šajchu byla po celou dobu zcela klidná a byla po celou dobu nepokojů. Samozřejmě se zcela nedoporučuje individuální cestování. Ministerstvo zahraničních věcí dokonce varovalo před cestami do turistického letoviska Taba.

Egypt jako takový

Egypt je tedy situován v Africe, jeho hlavním městem je Káhira. Pokud se rozhodnete pro Egypt, připravte se, že na hodinkách si přidáte jednu hodinu. Jestli si budete měnit peníze už u nás, ptejte se po Egyptské libře.

Pokud poletíte do Egypta, vězte, že největší výhodou je zde to, že se celoročně můžete koupat v moři, protože počasí potažmo podnebí je tu opravdu diametrálně rozdílné od našeho. V Egyptě můžete vyrážet na výlety po památkách, tedy samozřejmě mám na mysli fantastické egyptské pyramidy. Jednoznačně jedním z výletů, který se málokde může opakovat, je výlet do saharské pouště. Většinou určitě potkáte místní agenturu, která Vás vezme na čtyřkolkách do pouště a ještě Vám představí místní beduíny, kteří se ukrývají právě v pouštních oázách. A to může být pro většinu z nás opravdu výborný zážitek. Můžete si zde v Egyptě samozřejmě zahrát golf a také si zde můžete užít parádního potápění.