Správný výběr pneumatik je klíčový

Bezpečnost

Možná si řeknete, že se jedná o běžnou spotřební část auta, ovšem není tomu úplně tak, protože má vliv na řadu vlastností. Když je třeba slunečno, suchá cesta a příjemná teplota, tak většinou žádné výrazné problémy nehrozí. Jiná situace je však za hustého deště, kdy třeba krizově brzdíme. Právě v této chvíli je důležité, aby pneumatika správně fungovala a zajistila co nejkratší brzdou dráhu.

pneumatika auta

Lepší značky stojí většinou více, ale zase více dostaneme a životnost může být lepší, takže na nákupu zbytečně nešetřete. Také dost záleží, na jaké auto produkt chcete a jak s ním budete jezdit. Pro zábavu s rychlejším vozem je vhodný jiný než na pohodlné ježdění rodinným vozem. Jak jistě víte, tak u sportovních vozů se obutí řeší opravdu hodně, protože potřebujeme, aby byl výkon, co nejlépe přenesen na vozovku. Není to rozhodně jen o výkonu, protože dále vyžadujeme, aby vůz hezky držel v zatáčkách, i když nějakou zrovna ideální podmínky. U brzdění zase řešíme délku brzdné dráhy, která se s různými produkty může dost lišit.

Označení a vlastnosti

Jestliže jste už někdy řešili nákup pneumatik a srovnávali jste si různé zboží, tak jistě víte, že je tu dost parametrů, na které musíme hledět. Nejprve si zjistěte, jaký rozměr potřebujete a zvažte, na co je vlastně budete používat. Základní rozměry a vlastnosti udává značení. Dozvíme se tu rozměry, nosnost, maximální rychlost a tak dále. Co se týče hmotnostního indexu pneumatiky, tak při výběru správných rozměrů by neměl být s nosností žádný problém.

řada pneumatik

Rozhodně sledujte přilnavost, protože ta nás při zimním období může v kritické situaci zachránit, protože sníh a náledí opravdu nějakou jen tak a musíme si dávat pozor. Moderní vozy se vyznačují dobrým odhlučněním, takže jistě nechcete být zbytečně rušeni hučení pneumatik, proto se řadí do určitých tříd hlučnosti. Není na škodu zkontrolovat datum výroby, protože guma přirozeně stárne.