První auto

Vzpomínka na první auta provází jejich majitele po celý život. Vztah, který v tuto dobu vznikne, připomíná vztah milostný. Přestože první auta, vzhledem k finančním možnostem v tomto věku, bývají převážně ojetá. Jak jde čas, mění se i značky aut, ve kterých jsou prozkoušeny první jezdecké schopnosti. V osmdesátých letech minulého století byly nejpopulárnější auta značky Škoda. A ta s označením 105 patřila mezi vozy, ve kterých jezdila většina obyvatel naší republiky. A rovněž se na nich učila jezdit většina mladých lidí. V devadesátých letech přišla na trh Škoda 120. Vylepšený model, po kterém následovala Škoda Favorit, Škoda Felicie, Škoda Forman. Škoda Fabie a Octavie slouží dodnes. I ve formě combi. A umožnila společně cestovat i větším rodinám.

První auto

V současné době je na automobilovém trhu většina vozů světových značek. Dokonce i začínající řidiči si mohou svoje první zkušenosti vyzkoušet v kvalitních vozech. U kterých vůbec nevadí, že jsou ojetá. Vybavena bývají vším, co slouží k bezpečné jízdě. Protože ohleduplnost a bezpečnost jsou to nejdůležitější, co mohou řidiči celého světa dodržet. Mnohaletá zkušenost za volantem to jenom potvrzuje. A jakou radost nám všem udělá pomoc, kterou poskytne další účastník silničního provozu, když se dostaneme do nesnází.

Vybavení auta

Při pomalé jízdě, při předjíždění auta stojícího před rodinným domem, se při nechtěném nárazu do obrubníku prorazí pneumatika. Auto přistavíte ke krajnici a jdete zjistit, co se vlastně stalo. Auto je nepojízdné. Zjistíte jaký to problém je, ale jako naschvál, v kufru sice náhradní pneumatiku máte, ale jste věku, kdy si ji sám už nevyměníte. V tom okamžiku zastaví z protisměru přijíždějící auto. Vystupuje mladý muž s dotazem, jak může pomoct. Zhodnotí situaci, pomůže vytáhnout náhradní kolo a bez jakéhokoliv rozmýšlení jej vymění. A když se s ním chcete po rychlé a úspěšné pomoci finančně vyrovnat, odmítne. Se slovy, že si přece musíme pomáhat. Asi po deseti minutách, už bez jakýkoliv problémů, pokračujete v cestě. S nádherným pocitem, že andělé na našich cestách existují.