S čím lze dobře kombinovat jutu

Masivní dřevo – dřevěný masiv vyniká svými přirozenými letokruhy mezi jutou velmi výrazně, ať už jeho povrch upravíte jakoukoli lazurou. Jutou je také možné obkládat starý nábytek a renovovat jej v docela zajímavém duchu. Oba materiály spolu velmi dobře ladí, je to přírodnina a již na první pohled je zjevné, že nejde o žádnou imitaci, jako je lamino, dýha, plastová fólie či cokoli podobného.

jutové plátno

Bílá krajka – z juty Prima-obchod.cz se velmi často zhotovují sváteční ubrusy, prostírání a další dekorativní prvky pro různé oslavy, jako jsou svatební hostiny, oslavy promocí, zlatých svateb, narozenin a dalších významných životních jubileí. Bílá barva krajky dává celému vzezření zvláštní, jedinečný nádech jemnosti a zároveň jakési kompaktnosti. Zajímavé je, že lze tyto materiály využít v interiéru i u oslav provozovaných ve venkovním prostředí okrasných zahrad, parků, lázeňských zón s fontánami a květinovými záhony. Prostírání z okrajkované juty lze mít k dispozici kromě různých slavností i pro běžné každodenní využití v domácnosti.

obal knihy z juty

Pastelové barvy – juta je přírodní materiál, jehož barva je některými lidmi nazývaná jako zemitá. Není příliš výrazná a křiklavá, odstínově ji lze zařadit mezi okrovou, krémovou a šedou, což je ovšem její značnou výhodou. Lze ji totiž dobře kombinovat s barevnějším pozadím. Juta krásně vynikne na modrém koberci, k hráškově zeleným závěsům a potahům čalounění, k zeleným, červeným či žlutým sedacím vakům a samozřejmě i k pokojovým rostlinám, jejich svěží sytá zeleň a případné květy s jutou perfektně ladí. Vytváří zajímavý kontrast, který upoutá pozornost na první pohled.

Pastelové barvy můžete s jutou hezky sladit i v případě barevné malby interiéru, jutovina je na pohled teplotně spíše neutrální až mírně teplá, takže se k ní hodí jakkoli koncipovaná malba v barvě modré, žluté, oranžové, zelené, s nádechem růžové či fialové a samozřejmě i bílé.