Aby pandemie skončila

Jestli mají dnes našinci něčeho plné zuby, je to koronavirová pandemie a všechna omezení a problémy, jež nám tato přinesla. Táhne se to už víc než rok a navzdory občasným uvolněním jde o něco, co nikoho z nás nepotěšilo a ani nemohlo těšit. Protože komu by se líbilo, že třeba musí sedět zavřený doma, že si nemůže nakoupit tak, jak se mu zlíbí a kde se mu zlíbí, koho by těšilo, že třeba namůže do práce, případně do školy, že musí nosit ochranu dýchacích cest, důsledně dbát na hygienu a vyhýbat se ostatním https://www.zeny.cz/zaujalo-nas/nejsilnejsi-slova-na-zlatych-globech-tyhle-zeny-dodaly-odvahu-ostatnim-3377.html lidem ve snaze to nechytit? A to vlastně s rizikem, že se přesto nakonec někde může nakazit.

ochrana před koronavirem

Zkrátka a dobře prožíváme neradostnou dobu. A každý soudný našinec by byl rád, kdyby to konečně skončilo. Jenže ono to ještě nekončí. I když se momentálně zdá, že je lépe, ona nemoc tu pořád ještě je, a kdybychom ji podceňovali, vymstilo by se nám to.
Jedinou stoprocentní pomocí by prý totiž mělo být očkování, a tím ještě naprostá většina z nás neprošla a v nejbližší době ani neprojde. A tak se musíme i nadále starat, abychom šíření této infekce zabránili. A pomáhat nám v tom mohou i antigenní testy.

virus za oknem

Dnes už jsou tyto na rozdíl od dřívějška dostupné kdykoliv a komukoliv. Konečně se i u sortimentu jako jsou antigenní testy prodej rozběhl, a my si je tak můžeme pořizovat a testovat se. A to nejenom povinně na pracovištích nebo v některých provozovnách služeb, ale klidně i sami doma. Protože takové jednoduché, a přitom spolehlivé testy zvládne každý člověk i sám. A za nějakých patnáct až dvacet minut ví, zda je či není nakažen.
V čem je to lidem užitečné? Pochopitelně v tom, že se tak dá zjistit, kdo je nakažen a kdo by tedy mohl onu infekci šířit při kontaktu s ostatními. Díky těmto testům se dá rozhodnout, kdo by měl skončit izolován od ostatních, a tím se dá šíření koronaviru významně ovlivnit ku prospěchu nás lidí. A to je více než žádoucí.