Zhubnout lze jen pomocí jídla a pohybu

Existují lidé, kteří si stále myslí, že obezita je známkou bohatství. To je samozřejmě šílený blud, který je potřeba vyvracet. Obezita je špatná pro každého.

Zhubnout lze jen pomocí jídla a pohybu

Obezita se v našich končinách už definitivně usadila a nevypadá to, že by se jí chtělo někam pryč. Není ani divu. Díky tomu, jak žijeme, se jí tady náramně líbí a nemá důvod někam přesidlovat. Jakožto národ totiž žijeme docela špatně. Jíme nezdravá jídla, pohybujeme se málo či dokonce vůbec ne a jsme neustále ve stresu. Přesně tyto tři faktory vedou k nabírání váhy a při delší časové prodlevě nakonec i k obezitě. Kdo i však myslí, že jde jen o problematiku estetiky, ten se šeredně mýlí. O tu tady nejde vůbec. Obézní lidé jsou ale daleko více zatíženi mnohými chronickými nemocemi, které je ohrožují na zdraví. A to samozřejmě zatěžuje český zdravotnický systém.

Jednohubky

Tomuto problému se dá ale preventivně předcházet, a sice pomocí vhodného jídelníčku a pravidelného sportování. Také je dobré si jednou za čas změřit BMI kalkulačky a zjistit tak svůj aktuální stav. Čím vyšší číslo vyjde, tím spíše měl daný jedince přemýšlet nad nápravou svého stavu. A to právě změnou jídelníčku a sportování.

Zelenina jako základ

Asi nikoho nepřekvapím, že k hezké postavě se člověk neprojí kilogramy vepřového ani přes dortíky, ale za pomocí zeleniny. Zelenina obsahuje spoustu vitamínů, minerálů a dalších tělu i duši prospěšných látek, které potřebujeme ke svému správnému fungování. Vzhledem k tomu, že většina zeleniny neobsahuje takřka žádné kalorie, je možné ji jíst co hrdlo ráčí, a přitom nenabírat na váze. Z člověk se nemusí za všech okolností kvůli hubnutí stát vegetarián, klidně si může občas dopřát maso. Ovšem ideálně by to mělo být rybí, případně nějaké drůbeží.

Sušené maso

Stejně jako zdravá strava, tak i sport přispívá k lepšímu zdraví a ubírání na váze. Vzhledem k tomu, že sportovních aktivit existuje tak velké množství, každý si jistě zvládne vybrat svou oblíbenou. Důležité jen je, aby se sportoval pravidelně několikrát za týden.