Předcházejte potížím včas a užijte si koupání naplno

V teplém létě hrozí vašemu bazénu nebezpečí. Vaše koupání může znepříjemnit a ohrozit rozmnožení řas a bakterií ve vodě vlivem tepla a nečistot. To se stane především v případě, pokud se o vodu nestaráte. Vlastnit bazén totiž neznamená jen radost, ale vyžaduje alespoň minimální péči. Pamatujte na to při jeho pořizování a věnujte pozornost i výběru správných prostředků k péči o vodu.
Pořízení filtrace je jisté a mnozí si možná myslí, že to bohatě stačí. Bohužel nestačí. I v našich podmínkách dokáže teplo vodu potrápit. Rozhodně tedy doporučuji volit i přípravky bazénové chemie. Budete-li je používat hned od začátku, minimalizujete možnost vzniku nepříjemností a ušetříte finance za případné řešení následků.

plavání s otcem

Přípravky s obsahem chloru

Tradiční a osvědčené přípravky sloužící k úpravě bazénové vody jsou především ty s obsahem chloru. Na výběr máte několik variant. Můžete volit mezi tekutými, granulovanými či tabletovými přípravky. Výběr závisí především na vlastnostech jednotlivých výrobků.
Tekuté přípravky s obsahem chloru jsou pro úpravu vody využívány tradičně. Příkladem může být Chlornan sodný, který je využívaný i pro úpravu vody pitné.
Granulované přípravky především zajistí velmi rychlý nárůst koncentrace volného chloru ve vodě, jednorázově i dlouhodobě.

Tabletové přípravky mají široké možnosti použití a k dostání jsou od jednosložkových variant až po vícesložkové, které v sobě kombinují několik účinků.
Pro 100% účinnost těchto přípravků nezapomeňte zajistit optimální pH vody a dodržujte doporučenou koncentraci volného chloru ve vodě.

domek s bazénem

Kromě uvedených přípravků s obsahem chloru lze ještě dodat, že k sehnání jsou i méně běžné přípravky s obsahem bromu či aktivního kyslíku. Ať zvolíte jakýkoli z přípravků, určitě nebudete litovat, protože vám pomohou zajistit vždy čistou a zdravotně nezávadnou vodu a předejdou vzniku nepříjemností. Užijete si koupání naplno a bez starostí.