Můžete hubnout anebo konečně zhubnout


Jestliže máte pojem „redukce váhy“ spojený hlavně s neustálým pocitem hladu, pak vaše dieta rozhodně nebyla tou pravou. Při hubnutí nesmí mít člověk neustále prázdný žaludek.

hubnutí

  • Výsledek by se sice dostavil, ale pouze krátkodobý.
  • Nadbytečné kilogramy by nás sice opustily, ale jen na čas.
  • A při svém návratu by s sebou přinesly ještě další.
  • Dostali bychom se do začarovaného kruhu.

Pro trvalý efekt je důležité, aby se tělo zbavilo nahromaděného podkožního i útrobního tuku, a ne svalové hmoty. Pro tento způsob je ideální takzvaná keto dieta. Jedná se o lékařskou vědou uznávanou metodu, která přináší své výsledky už po několika týdnech. Je založena na správném naprogramování organismu.

  • V těle se navodí ketóza, pomocí které dochází k redukci hmotnosti.

Ketózaje přirozený biologický stav. Tělu se ve formě stravy pravidelně dodává dostatek proteinů (bílkovin) a zároveň se rapidně sníží příjem tuků a sacharidů. Proto se také této dietě dostalo více názvů. Můžete ji znát jako bílkovinovou nebo proteinovou. Ve vzniklé ketóze se postupně začínají tvořit ketolátky. Ty vzniknou štěpením tukových tkání a plnohodnotně nahrazují sacharidy. O svou energii se tedy rozhodně nemusíte obávat.

štíhlost

Vedlejší účinky – dobrá nálada

Tuto redukční dietu také nedoprovázejí žádné nepříjemné nálady nebo pocity. Naopak. Vzhledem k tomu, že vedlejším produktem je snížení cholesterolu v krvi a detoxikace organismu, cítí se člověk opravdu jako znovuzrozený. Do žádané ketózy se organismus dostává už po dvou až třech dnech.

  • Je ale nezbytné, aby byla dodržována určitá pravidla.
  • Především se jedná o konzumaci speciálně připravených jídel.

Z běžných potravin je ale příprava naprosto nevhodná a také velice časově náročná. Pokud necháte vše na odbornících, pak máte jistotu, že váš jídelníček bude vyvážený a hlavně pestrý.