Aquapark na ostrově princezny Margarety


Najdete zde nejen spoustu kulturních a historických památek, nejstarší metro Evropy, můžete spatřit jeden z nejlepších hudebních festivalů světa i zažít skvělé gastronomické zážitky, .
palác v noci
Jako vyhlášené lázeňské město s velkým množstvím lázeňských služeb, termálních horkých a léčivých pramenů, může směle konkurovat i těm nejlepším lázním. Tradice místního lázeňství pochází již z doby starých Římanů.
Uprostřed metropole, na řece Dunaj, se nachází Margaretin (Markétin) ostrov s překrásným parkem. Je oblíbenou rekreační částí města, s velkým množstvím parků, termálními lázněmi, japonskou zahradou i letním kinem, má délku 2,5 km a je 500 m široký. Pokud si chcete užít dovolenou s rodinnou zábavou ve vodním parku, neváhejte a navštivte toto místo, jistě nebudete zklamáni.
vodní park budapešť
Lázně Palatinus
Tento vyhlášený termální aquapark je postaven v chráněné přírodní oblasti. Jako plážové koupaliště na břehu Dunaje byl otevřen již v roce 1919. Později se začal rozšiřovat a až koncem 80. let dostal nynější podobu, která zahrnuje celkem 11 bazénů. Najdete zde:

  • Zážitkový bazén
  • Dětský bazén
  • Rekreační bazén
  • Bazén s umělým vlnobitím
  • Termální bazén
  • Toboganový park
  • Sportovní hřiště
  • Dětské hřiště

lázně budapest
Koupaliště v překrásné přírodní scenérii je kvůli své poloze velmi oblíbené u domácích i zahraničních hostů. Nabízí relaxaci a příjemně prožité chvíle pro všechny věkové skupiny. Pokud v létě navštívíte Budapešť a některé její památky, jistě potom zatoužíte vklouznout do vody a trochu se zchladit. A vzhledem k tomu, kolik zábavy si tu můžete za horkých letních dnů užít, určitě si zasloužíte toto místo poznat. A to včetně nově rekonstruovaných termálních lázní či různých skluzavek nebo bazénu s vlnobitím. Po poslední větší rekonstrukci totiž byly bazény vybaveny novým cirkulačním filtračním zařízením, velký plavecký bazén byl rozdělen na 3 části: plavecký, zážitkový a rekreační. Zážitkový bazén očekává rekreanty s masážními tryskami krku, zad a šíje a perličkovou koupelí.
Pamatujte, toto město léčí, chutná, překvapuje a hlavně nikdy nenudí!