Poslech rádia

Příjemná atmosféra

Zařízení, která dokážou přijímat rádiový signál jsou různá. Běžně je nalezneme v osobních vozech, protože je to skvělé zpříjemnění cestování, přičemž cesta potom lépe ubíhá. Naladíme si tu oblíbenou stanici a rázem je ve voze příjemná atmosféra. Samozřejmě bychom to neměli přehánět s hlasitostí, protože potřebujeme vnímat okolí. Užitečné je, že zde můžeme poslouchat dopravní situaci, aby nás nepřekvapila kolona.

retro radio

Rádia fungují již mnoho let a stále jsou oblíbená, protože hudba je zajímá kde koho. Samozřejmě musí někde brát peníze, a proto rádiové stanice do vysílání dávají reklamy. To už je ta méně příjemná část, takže řada lidí má třeba Spotify, kde nic takového není. Na druhou stranu poplatek za rádio je mnohem nižší než za tyto služby a nemusíme mít ani připojení k internetu. Stačí spustit dané zařízení, naladit stanici a potom už si můžeme jenom poslouchat. Ladění je u mnoha zařízení automatické.

Internetové rádio

Běžná rádia fungují na FM signál, takže mají anténu a ladím je tak, abychom trefili frekvenci dané stanice. Technologie však pokročily, a proto můžeme zakoupit internetové rádio. Zde je tedy už z názvu jasné, že fungují přes internet, přičemž v domácnostech jej máme běžně, a proto je připojení snadné. Jak je známo, tak internet propojuje celý svět, což platí i zde, takže i nás můžete poslouchat klidně americké rádio, takže výběr stanic je zde obrovský.

bezdrátový internet

Vůbec nás nezajímá nějaká frekvence, protože stačí vyhledat adresu rádia a hned nám běží. Jistě už se Vám někdy stalo, že signál dané stanice u běžného rádia nebyl dostatečný, takže byl slyšet nepříjemný šum. To zde rozhodně nehrozí, protože stačí mít stabilní internet. Vzhled k velkému výběru stanic si zde rozhodně vyberete. Zařízení začínají na rozumných cenách, takže rozhodně to není nic, co bychom si nemohli dovolit. U těch dražších zde můžeme mít i služby jako Spotify.