A jakou úrodu jste měli vy? Taky se vám zahrada množila zrzouny?
Tito otravní Plzáci že Španělska se neštítí a nebojí ničeho! Zkoušeli jsme několik osvědčených rad, jak se jich zbavit a některé bohužel bez úspěchu. Ostatně na toto téma je mraky článku, nebudeme se tak zbytečně opakovat, jen vám zrekapitulujeme tři metody, které jsme zkoušeli a zaručeně fungují!
Naše tipy jsou bez chemie, nejsme zastánci těchto metod, takže na nějaké granule zapomeňte, dále jsme nevyužili žádných jiných zvířat, které by nám zajisté také pomohli, ale takovou zodpovědnost necháme jiným (indický běžec, slepice, ježek).
Prvním úspěšným tipem se stala sůl a kávová sedlina. Nasypat je kolem záhonů, skleníků. Solí jsme trochu šetřili, abychom si nezničili půdu, protože nic se nemá přehánět. Kávovou sedlinu jsme rozsypali i na různých místech zahrady. Světě div se, ráno sesbíráno 296 kousků, ale v záhonech už jich tolik nebylo. Někteří se nebáli a naši krásnou solnou a kávovou bariéru zázrakem přelezli, ale škody ubylo! Po týdnu už se jich sesbíralo pouhých 175 kusů, zejména v místech, kde nebyla sůl ani káva. V záhonech, už jsme sbírali jen zřídka, ale stále vedou!
Přidali jsme k tomu tedy, další úspěšnou radu, která zněla „chceš si zachránit úrodu, dej jim něco dobrého, aneb vlk se nažere, ale koza zůstane celá“ to znamená zasadit mezi záhony, nejlépe na začátek, něco, na čem si pochutnají, my vyzkoušeli květiny zvané afrikány. A to jim opravdu chutná! Tedy pouze mladé rostliny, ty starší rozrostlejší už nechtěli, lepé řečeno, nebyly okousané.
A nakonec, opravdu na 100 % zaručená metoda, která opravdu zafungovala! Připravte si rukavice, kyblík a kdo z koho. Nejlépe každé brzké ráno, večer, anebo po dešti. Vzhledem k tomu že jsme od začátku testování sbírali a sbírali, tak jich ubývalo až se jejich počet změnil na krásných 60-90 kusů denně. No není to paráda! Jen jsme trochu zapomněli bojovat s plísní s o té si řekneme více příště.
Plzákům zdar!