Móda podle států


Severní Evropa
Trochu překvapivou ikonou současné módy je Skandinávie. Oblékání v těchto zemích se dlouhodobě řídí principem udržitelnosti, kvalitních materiálů a jednoduchosti. Přesně na těchto principech staví třeba finská značka Stockman. Ta v sobě kombinuje finskou oblibu jednoduchých barev, jako jsou modrá, bílá a šedá, a cit pro kvalitní střihy a materiály. Kromě toho v jejich obchodním domě seženete i produkty do domácnosti, takže si budete moci své bydlení zařídit v dnes tolik populárním skandinávském stylu. Švédsko? Domov populárních řetězců H&M a C&A, ale ve švédské kvalitě. Ať se nám to líbí nebo ne, tak kvalita v těchto obchodech se liší stát od státu, tak když už jste u kořenů, tak proč toho nevyužít?
converse obuv.jpg 
Spojené státy
Co jenom říct o zemi, která má tak výrazný vliv na současnou módu? Celá mladá generace se v současné době nechává inspirovat americkými osmdesátými léty: boty VANS a Converse, džíny Levi’s, trička s referencemi na kultovní filmy a s reklamními potisky. Takže pokud se budete potulovat po Státech, tak se poohlédněte po těchto značkách. A nemusíte chodit jenom do originálních obchodech. Když budete mít trochu času, projděte se po second handech, kde často najdete skvělé vintage kousky za více než přátelské ceny.
 dáma s kloboukem.jpg
Jižní Evropa
Španělsko, Portugalsko…lidé tam obvykle jezdí spíše za sluníčkem a mořem, ale tamní móda je rozhodně pozoruhodná. Barvy, zajímavé potisky a kreativní přístup je něco, co byste rozhodně měli přenést i k nám. U nás je známý Desigual a také ZARA, ale nabídka je širší. Třeba taková Bimba y Lola se prezentuje nápaditými potisky na šatech a košilích, které se hodí jak do kanceláře, tak na nedělní piknik. Pokud patříte k těm movitějším, a zároveň je váš vkus trochu konzervativnější, rozhodně navštivte butik Adolfo Dominguez, který vytváří nádherné a přitom funkční kostýmky a další formální oblečení.