MAJÍ ČEŠI ZÁJEM O DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ?

V současné době je v České Republice mnoho divadel s různou nabídkou divadelních představení a s nabídkou různých žánrů. Každý divadelní nadšenec může navštívit jaké jen divadelní představení se mu zalíbí.
 představení don quijote
Avšak i přes velké množství divadel je někdy problém sehnat lístky na dobré divadelní představení. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud člověk nemá divadelní předplatné je těžké sehnat lístky na divadelní představení, které je např. „dobře herecky obsazené“ a odpovídá žánru, který si daný návštěvník přeje.
 
Ve snaze zarezervovat si dobré lístky v jednom z pražských divadel jsme si
v době od kdy se mají lístky rezervovat usedli k počítači k rezervačnímu systému, během 10 minut byly veškeré dobré lístky vyprodány. Zbyly nám tedy k rezervaci lístky na balkoně, které jsme původně zarezervovat nechtěli.
 
I přesto slýcháme, že některá divadla si stěžují, že divadelní představení nejsou obsazená a Češi nemají zájem o kulturu, především o divadelní představení, kde je tedy pravda, mají Češi zájem o divadelní představení či nemají?
 scéna z don quijote
Dle mého názoru jsou Češi „kulturně založený národ“. Mnoho lidí chodí v této době do divadel. Pokaždé když jsem v divadle, divadlo je plné, nevím, zda jsou takto hojně navštěvována i menší divadla, která nejsou tak známá jako například „pražská divadla“. Zatím jsem vždy navštěvovala pouze „pražská divadla“ a v jiných divadlech jsem nebyla, tudíž nevím, jak posoudit, zda mají menší divadla taky velkou návštěvnost či nemají.
 
Kina jsou v současné době velkou konkurencí divadel, přestože zážitek z kina je naprosto odlišný oproti kulturnímu zážitku z divadelního představení. Přesto bych řekla, že především mladí lidé v současné době navštěvují spíše kina než divadla. I přesto je v divadle k vidění mnoho mladých lidí, kteří jdou za zábavou na divadelní představení.