Jak by vypadal život bez internetu?

Kdyby lidstvo přišlo o internet, bylo by vše mnohem těžší. Zaniklo by spoustu možností a lidstvo by si vlastně uvědomilo, o co přišlo. Jak se říká, člověk si mnohdy uvědomí, co měl, až když to ztratí. Přesně takto by to bylo i s internetem. V dnešním článku nebudeme zabíhat až do detailů, jelikož ty by byly až příliš složité, ale uvedeme si pár příkladů, jak by to bez internetu asi vypadalo.

programování v pc

Díky internetu může být společnost více „líná“. Spoustu věcí se dá zařídit přes internet. Od komunikace, nákupy až po ovládání domácnosti.

Nejspíše bychom museli za svými známými a přáteli chodit osobně a až teprve u nich, bychom zjišťovali, zda mají čas na krátkou schůzku apod. Nemohli bychom jim napsat, zda nechtějí jít ven a do 5 minut bychom neměly odpověď. Jedinou možností by bylo domlouvat se předem skrze dopisy.

Nakupování po internetu je pro Vás dennodenní šálek kafe? Tak toto by také skončilo. Do obchodů byste museli Vy samy a nákup byste si také museli nakoupit samy.

Komunikace s jinými lidmi, přáteli, vlastně kýmkoliv by mohla probíhat pouze telefonicky, osobně, nebo skrze dopisy. Ne každého můžete zastihnout u telefonu, když zrovna voláte.

Ráno se vzbudíte, podíváte se na hlavní stránku Facebooku a Instagramu (případně jiné sociální sítě) a vidíte, jak žijí život ostatní, jaké místa navštěvují, jaký měli den apod. Toto by již také nebylo. Žili byste v nevědomosti, o životě ostatních. Pokud by Vás něco zajímalo, zjistili byste to až z osobního rozhovoru, příp. hovoru přes telefon.
šedý hrneček u pc

Jestliže se zmíníme o učení, jistě si ihned uvědomíte, kolik informací jste už na internetu vyhledávali. Nyní by byla možnost pouze knižní, nebo z vědomostí starších a jiných lidí.

Bez internetu by přišlo spoustu lidí o práci, jelikož v této sféře pracuje spoustu lidí.

Závěrem si tedy musíme uvědomit, že lidstvo je moc pohodlné. Vše se jim snese „pod nos“ jen díky internetu. Každodenní život žijeme mnohdy díky internetu (nákupy, komunikace, zjišťování informací). Internet nám nyní dopřává spoustu lidských potřeb. A můžeme být za internet vděční, přesto bychom neměli zapomínat žít náš život i ve skutečnosti.