Jak dokonale vybavit dětský pokojíček a vyhnout se pozdějším úpravám?

Dětský pokojíček musí sloužit především dítěti a to nejen ke hraní ale později i k učení a samozřejmě i k odpočinku. Jak jej vybavit? Tady je pár tipů!

Jak dokonale vybavit dětský pokojíček a vyhnout se pozdějším úpravám?

Děti nám rostou před očima a s tím, jak rychle rostou, se přirozeně mění i jejich potřeby. A tak je někdy nutné v dětském pokojíčku provádět úpravy podle toho, co dítě potřebuje. Malé děti ve svém pokojíčku potřebují hlavně postel a samozřejmě prostor na hraní a úložné prostory. Ani se nenadějeme a dítě už navíc potřebuje i prostor k učení, ale i děti školou povinné si ještě rády hrají, je tak třeba zachovat o něco menší prostor pro hraní. Pro velké děti už pak je zapotřebí pokoj uzpůsobit tomu, čemu se věnují a z toho vyplývá, že jednotně nelze vybavit pokoj tak, aby dítěti vydržel po celé jeho dětství. Jak se ale vyhnout velkým úpravám, které stojí čas i peníze?

pexels-photo-4887165

Myslete na budoucnost

Základem každého dětského pokoje je v první řadě kvalitní nábytek, na tom nešetřete a vybírejte dostupné ale kvalitní a přírodní materiály, které jsou pro děti nejlepší. Úložný prostor, skříně a poličky a samozřejmě také postel se stanou součástí pokojíčku na dlouhou dobu a není nutné je měnit, pokud budete vybírat správně. Důležité je také kvalitní osvětlení, to stropní může být doplněno vhodnými lampičkami.

Co se týče barev, vyhněte se křiklavým barvám, které se jednou omrzí a raději volte jemnější a neutrální barvy, popřípadě pastelové příjemné tóny. Více barev pak můžete snadno dítěti do pokoje přinést pomocí doplňků, které se následně dají snadno obměnit podle přání dítěte. Návrh dětského pokoje si rozmyslete dopředu, nikdy nechoďte nakupovat bez jasné představy o tom, jak by měl pokoj vypadat, vyhnete se chybám. Inspiraci můžete hledat i na internetu, popřípadě se s někým poraďte. Dokonalý pokoj vám zařídí například bytový architekt, možností je spousta.

pexels-photo-1414407

Co by tam nemělo chybět

Veškeré vybavování je především o nábytku, pokud je dětský pokoj malý, snažte se využít veškerý prostor a tak vybírejte nábytek sahající až ke stropu, využijte poličky anebo patrovou postel. Do dětských pokojů se výborně hodí i sklápěcí postele, které se dají složit tak, aby v pokoji zbylo přes den více prostoru pro hraní. Postel, skříně, šuplíky, stolek, židle a hračky, to všechno by mělo mít v dětském pokoji své místo.

Nezapomeňte, že s menšími kousky se dá vždy dobře hýbat a větší úpravy v budoucnu pak nejsou zapotřebí.