Galerie Venku

Na jaře loňského roku, v době, kdy byla většina galerií uzavřena, vznikl naprosto unikátní projekt. Galerie Venku. Který svou atraktivností a mobilitou alespoň částečně přiblížil svět umění občanům. Všem těm, kteří mají rádi umělecké fotografie zajímavých objektů. Výstavy jsou prezentovány na oboustranných nosičích, které jsou odolné vůči povětrnostním vlivům venkovního prostředí. Fotografie jsou natištěny na kvalitní bannery, kterým nic neubere na kvalitě ani déšť, ani sluneční paprsky. Svým vyřešeným designovým vzhledem je možné převézt celou výstavu i do vašeho města.

Jedena z vystavených fotografií

Hned první projekt, který oživil a zkultivoval veřejný prostor ve městě, byl s nadšením přijat. A fotografie mělo možnost shlédnout velké množství diváků. Dobře zvolené téma, Beskydy jsou více než fenomén Lysá hora, odstartovalo úspěšné turné po celém kraji. Inspirativní fotografie ukázaly i méně známá turistická místa, doplněna i popisem. Který mnozí návštěvníci využili k inspiraci při plánování výletu do přírody. Druhou akcí, kterou Galerie Venku uspořádala, byla šita přímo na míru firmě Radegast. Na téma zachycování vody v krajině. A připravena je i ta, ve které je zdůrazněna osvěta Mobilního hospice Strom života. V loňském roce rovněž došlo ke spolupráci s Ostravským muzeem pod názvem Muzeum jde do ulic. A s kulturně sportovním spolkem Elegant – Děkuji za park. Putovní výstava Steven Holl: Making Architecture doplnila prezentaci u Domu umění.

Fotografie z výstavy

Na letošní rok jsou už naplánovány další výstavy. Ta první, pod názvem Made in Czech Republic – ZOH 2022, je vytvořena v úzké spolupráci s Českou olympijskou akademií a Olympijským výborem. Cílem této putovní výstavy, která se rozhodla navázat na dříve konané Olympijské parky ve městě, je seznámit širokou veřejnost nejen se současnými olympioniky, ale rovněž s těmi, kteří stáli u kolébky olympijského hnutí u nás. Ta druhá je uvedena pod názvem Ze-ze-Mě, ve které se svými obrazy představí Martin Fabián. Grafický designer a malíř. Na všech jeho obrazech je jediné téma. A to jsou rozkvetlé louky, plné slunce a barevnosti. Působí na své diváky pozitivně a přímo vybízejí, abyste k nim přivoněli. Tou třetí, na které se nám představí ostravští fotografové, nese název Ostrava mýma očima. Na této putovní výstavě je možné se podívat na svoje město nejen fotoobjektivy profesionálů. Ale vybrané snímky budou mít i krátký slovní doprovod s příběhem dané fotky. Přímo od jejich autora. Přejeme všem, kteří výstavu navštíví, příjemné kulturní zážitky. A těm, kteří výstavy pro nás tvoří, velké poděkování. Za iniciativu, která i v současné době přináší do našich životů krásu a poznání.