15 zajímavostí z filmů Harry Potter, které jste možná nevěděli

1. Skutečně existoval muž se jménem Harry Potter. Samozřejmě to nebyl kouzelník, nebo to aspoň není známo. Žil v Jižní Dakotě a narodil se roku 1882. V roce 1946 pak zemřel.

2. V celé sérii má Ron Weasley fóbii z pavouků, v které se mění i jeho Bubák. Herec Rupert Grint, který Rona ztvárnil, má stejnou fóbii.

3. Tom Felton, který hraje v celé sérii Draca Malfoye, tak rád mlsal sladkosti během natáčení, že mu nakonec štáb musel zašít kapsy u hábitu, aby mu zabránili nosit sladkosti na plac.

4. Brumbálovi je během celé série zhruba 150 let.

Harry Potter

5. V některých filmových sériích je zvykem, že jsou do češtiny překládána i jména hlavních hrdinů. Můžeme být velmi rádi, že u této série zůstalo zachováno původní jméno hlavního hrdiny. V češtině by totiž jeho jméno znělo Jindřich Hrnčíř. 

6. Sovu Hedviku hrálo během natáčení dohromady 7 sov.

7. Mince v Gringottově bance byli vyrobeny z kovu. Jelikož se ale z natáčení záhadně ztrácely, byly posléze nahrazeny kovovými mincemi.

8. Scénáře k filmům museli být před začátkem natáčení schváleny samotnou autorkou knižní série J. K. Rowlingovou.

9. Honorář pro Daniela Radcliffa za první díl byl 110 tisíc dolarů. Za následující díl dostal už 3 milióny dolarů. Za pátý díl už to bylo dokonce 14 miliónů dolarů.

10. J. K. Rowlingová dostala nabídku zahrát si matku Harryho Pottera, Lily Potterovou. To ovšem odmítla s tím, že by nedokázala postavu Lily zahrát, i když v prvním díle nemá žádný monolog.

11. Na začátku natáčení celé série J. K. Rowlingová nikomu neprozradila, co se stane s jejich postavou do konce série. Výjimkou byl Alan Rickman, který si zahrál roli Severuse Snapea.

12. Když dostal Daniel Radcliffe roli Harryho Pottera, jeho rodiče měli takovou radost, že mu dovolili zůstat o půl hodiny déle vzhůru.

bradavický expres

13. Dle knižní série je Harmiona Grangerová nejstarší z trojice přátel, ve skutečnosti je však její představitelka Emma Watson z trojice nejmladší.

14. Věž s hodinami, která se ve filmech vyskytuje, byla navrhnutá dle Pražského orloje na Staroměstském náměstí.

15. Poslední díl série, který byl vydán i na kazetách VHS, byl třetí díl – Harry Potter a vězeň z Azkabanu.