Příroda pomůže v údržbě bazénu

Jestliže si pořídíte bazén větší velikosti, pak budete určitě potřebovat některé zařízení, které bude udržovat vodu po celé léto v naprostém pořádku. Kdo si někdy vyzkoušel provoz zahradního bazénu bez jakékoliv filtrace, ten ví, že voda byla kalná už po několika dnech, ne-li hodinách.
o Jednou z možností, jak si udržet vodu stále v perfektním stavu, je pořízení bazénové filtrace, která pracuje s křemenným pískem.
o Na tom, s jakým materiálem bude pracovat, závisí konečný výsledek.
– Což je v tomto případě kvalita vody ve vašem koupališti.
Proto je jistě jasné, že kvalitní musí být i písek do pískové filtrace. Nejlépe je řídit se radou výrobce samotné filtrační technologie, který uvádí doporučenou velikost zrna. Tříděný bezprašný křemenný písek je možné zakoupit ve třech možných velikostech.
a) 0,4 – 0,8 mm
b) 0,6 – 1,2 mm
c) 1–2 mm.
čerpadlo k bazénu.jpg

Výrobce poradí s výběrem

Tento vysoce kvalitní materiál pochází z českých pískoven a před tím, než přijde do obchodů, prochází nezbytnou úpravou. Nejprve se musí dostatečně vyprat a poté vysušit. Po těchto úpravách je připraven pro použití do bazénové filtrační jednotky.
o Přesto, že je dokonale čistý, výrobce doporučuje před prvním filtračním cyklem filtr bazénu krátce proprat a vodu, která prochází filtrem, odvádět do odpadu.
nafukovací míč.jpg

Výhodou tohoto způsobu udržování bezvadné vody v bazénu je to, že při dostatečné péči vydrží filtrační písek i několik koupacích sezón. V podstatě na stejném principu funguje i filtrační sklo, které je v tomto případě ekvivalentem písku. Filtrační sklo je křišťálově bílé a jemně mleté. Sklo vyniká vysokou tvrdostí a odolností vůči oděru. Záleží jen na každém spotřebiteli, co je pro něho výhodnější. A také na tom, co pro danou technologii doporučuje výrobce. Vždy je určitě dobré nejprve si přečíst návod a teprve pak začít s instalací a spuštěním provozu.