K čemu je vhodný čaj z Kotvičníku zemního


Kotvičník zemní neboli Tribullus terrestris je velmi známá bylinka zejména mezi muži, co se jim doslova mezi prsty vytrácí erekce. Je to jeden z nejúčinnějších přírodních léčivých prostředků na trhu, s nímž lze dosáhnout pozitivních výsledků i při léčbě a prevenci dalších onemocnění, která mají příčinnou souvislost se stresem. Ztráta erekce a stres ostatně spolu úzce souvisí, nadbytek stresových hormonů v krvi brzdí tvorbu testosteronu, vyčerpává nadledvinky a muži pak ztrácí nejen erekci, ale i svou mužnost, vitalitu, sílu a chuť do života.

čajový nálev

Kotvičník čaj je vhodný způsob, jak posílit tvorbu testosteronu, ale není to jediný účinek této zázračné bylinky, Kotvičník totiž spadá do kategorie tzv. Adaptogenů, tedy rostlin s velmi vydatným množstvím výživových prvků, s nimiž lze urychlit přirozené procesy regenerace organismu a posílit veškeré funkce vnitřních orgánů. Adaptogeny v těle působí komplexně neboli synergicky, ovlivňují energetické dráhy (meridiány), s nimiž se v těle mimo jiné rozvádí živiny a odvádí toxické zplodiny, a zároveň pomáhají při procesech detoxikace a odkyselení v důsledku špatné stravy, toxických látek v ovzduší či v potravinách, smogu nebo stresových situací.

čaj v šálku

Kotvičník je vhodný i pro ženy, právě svým obsahem živin, z nichž tělo čerpá do svých zásob na horší časy, a v případě nezásobních vitamínů účinkuje v aktuální situaci na potřebných místech v těle. Čaj můžete popíjet i při slavnostních příležitostech a není třeba se obávat vedlejších účinků.

A jak je možné, že právě Kotvičník a všechny druhy Ženšenu (Maca peruánská, Eleuterokok, Ashwagandha, Korejský ženšen) mají k dispozici tolik výživných látek? Je to tím, že rostou ve velmi nehostinných podmínkách a živiny ukládají do svých mohutných kořenů, odkud je také lidé později získávají šetrným procesem sušení a drcení.