Jaký druh pleťové masky si vybrat?

Masky určitě nemusíme používat každý den, mohlo by to být dokonce kontraproduktivní. Pokud se o svou pleť staráme pravidelně, úplně stačí, když pleťovou masku použijete například jen jednou týdně. Případně se řiďte pokyny, které jsou uvedeny na obale masky.

Plátýnkové masky

Plátýnkové, nebo také textilní masky pochází původem z Jižní Korey, kde se proslavili. Dnes jsou asi nejpopulárnější variantou ze všech pleťových masek. Jedná se o kus textilie napuštěný v účinném séru či esenci, které si přiložíte na obličej zhruba na 15–20 minut. Jejich výhodou je rychlý účinek, který můžete vidět téměř okamžitě. Na výběr máte z masek hydratačních, antioxidačních, čistících či uklidňujících. Velmi příjemné a vhodné pro zklidnění pleti jsou, pokud sáček s nimi dáte na nějakou dobu do lednice. Jsou vhodné především pro rychlé dodání hydratace nebo například pro zklidnění pleti, která je podrážděná léčbou akné. Nevýhodou těchto masek je ekologická stopa, jelikož mají jednorázové použití.

pleťová maska

Krémové masky

Klasické masky tak, jak je známe od pradávna. Ve formě krému, gelu či podobné konzistenci, kdy si je rozetřete rovnoměrně na obličej a necháte působit zhruba 10 až 15 minut. Poté masku smyjete. Jsou k dostání v nejrůznějších variantách a zaměřené na všechny typy pleti. Pro suchou pleť si můžete pořídit hydratační masku, pro problematickou pleť masku s kyselinou salicylovou a podobně. Vybere si určitě každý. Masky seženete v nejrůznějších cenových kategoriích.

skincare

Slupovací masky

Tyto masky byly velmi populární před zhruba deseti lety. I dnes jich najdete na trhu spoustu, ale z těchto tří tipů na masky vám slupovací doporučujeme nejméně. Bylo prokázáno, že spíše pleti škodí, než aby jí prospívali. Při slupování strháváte spolu s maskou i vrchní část kůže, a i když se vám na první pohled zdá, že vám maska vyčistila póry, není tomu tak. Maska vám jen odstranila odumřelé buňky a jemné chloupky. Při dlouhodobějším používání si můžete poškodit kožní bariéru. Proto zvolte raději masku pláténkovou nebo krémovou.