Jaké nevýhody a rizika přináší stan s míčky

Hra je pro děti velmi důležitá. Při ní se učí základní pravidla o tomto světě, získávají zručnost a učí se novým dovednostem, které se jim budou v dospělém životě velmi hodit. Je tedy jasné, že je vhodné dávat jim co nejvíce podnětů, aby z nich vyrostli platní členové společnosti. Toho dosahujeme vhodným výběrem hraček.obrázek klasického stanu

Jednou z těch, které si v poslední době získávají na popularitě, že i bazén či stan s míčky. O co se jedná? Jde o plochu, naplněnou lehkými plastovými balonky. Základní premisou je, že tam dítě bude nadšeně sedět a rochnit se v baloncích a zabaví se tak na dlouhou dobu.

Není snad třeba dodávat, že se jedná o představu poněkud vzdálenou realitě. Je zde totiž několik faktorů, na které rodiče zapomínají.

Nejprve si řekněme, že většina z nás se s něčím podobným setkala nejprve v McDonaldu či dětských koutcích. A mnoho z nás to jako děti bavilo. Není tedy divu, že jsme se rozhodli pořídit něco podobnému i našim potomkům. Zapomínáme však na několik věcí.

Tou první je fakt, že dítě jakéhokoliv věku rozhodně nebude bavit „plavat“ v baloncích jak strýček Skrblík. Většina z nich bude brzy znuděna, nebo začne vymýšlet hry, které nejsou až tak přijatelné, jako je zkoušení, kolik konstrukce stanu vydrží či vyhazování balonků ven. Dítě totiž neudrží pozornost na jedné věci příliš dlouho, a tak stále vymýšlí něco nového.

Ano, nás kdysi bavilo hrát si tam dlouhé hodiny, tak proč ne naše dítě? Zapomínáme však, že tu bylo několik odlišností. Za prvé jsme tam nebyli sami. Byla tam s námi spousta jiných dětí, které byly všechny ochotny si hrát.kulatý dětský stan

Za druhé, součástí byly i klouzačky a prolézačky, což rozhodně přispívalo k atraktivitě a značně zvyšovalo množství aktivit, které jsme tam mohli dělat. Také je fakt, že kolem dokola byly zábrany, takže nebylo možné házet míčky ven.

Nelze tedy očekávat, že domácí varianta bude našeho potomka bavit. A uklouznout na míčku také není nic příjemného. Proto je lepší peníze ušetřit a vzít jej raději do zábavního centra. Rozhodně to ocení víc.