Jak postupují profesionálové při vyklízení bytů


Zdědili jste byt po zemřelé osobě a je pro vás zatěžko vyklidit prostory svépomocí, protože na vás doléhá psychický tlak známého prostředí, kde nebožtík žil? Měli jste k tomuto člověku osobní vztah a byli byste proto rádi, aby tento prostor vyklidila specializovaná firma? Jak si vlastně počínat a co zajistit, aby vše klaplo „na jedničku“? A jaká je cena vyklízení bytů v Praze?

starožitný nábytek

Pozvěte plynaře – jestliže chcete vyklidit byt komplet včetně plynových spotřebičů, jako je karma, sporák nebo plynová kamna či kotel, musíte bezpodmínečně zajistit demontáž těchto zařízení odborníky – instalatérskou firmou. Toto vám žádná vyklízecí firma nezajistí, a ani nemůže – vzhledem k nebezpečí úniku plynu a následné explozi.

vyklízení nábytku

Odneste si to, co chcete zachovat – máte-li zájem, prohlédněte si věci v bytě a odneste si jen to, co byste si rádi ponechali na památku. Anebo ty věci nechte na místě a označte je, aby je tam vyklízecí firma zanechala. Můžete to pojmout i tak, že některé předměty z bytu darujete nebo prodáte přes bazar. Vše záleží hlavně na vaší ochotě setrvávat v obytném prostoru a těmito záležitostmi se vůbec zabývat. Jsou ale lidé, kteří si nenechají raději nic.

Zajistěte parkování a předejte klíče – vyklízecí firma bude před dům přistavovat nádoby (bikran) nebo nákladní vozidlo s případným návěsem, ale jestliže se v daném místě za parkování platí, bude zapotřebí zajistit na vyklízecí termín parkovací místo. Toto lze vyřídit na městském magistrátu, na odboru dopravy, ovšem počítejte s tím, že vyřízení žádosti může trvat i celý měsíc, což je regulérní termín.

Jakmile předáte vyklízecí firmě klíče od objektu, postará se již o vše potřebné a můžete se spolehnout, že budou vyklizené veškeré prostory, které určíte. Nemusíte se starat ani o hmotnost předmětů, ani o jejich velikost nebo samotnou konstrukci. Vše bude zlikvidováno a odpad uložen na speciálních sběrných stanovištích, nikoli na černých skládkách.