Zajímavosti ze života Margaret Artwood

Všem knihomolům se při vyslovené jména této kanadské umělkyně vybaví její snad nejznámější dílo Příběh služebnice. Tato kniha má nespočet divadelních adaptací, je podle ní zpracovaný i film nebo dokonce stejnojmenný seriál.

Život této talentované ženy je více než zajímavý. Pojďme si tedy povědět pár zajímavostí ze života Margaret Artwood.

1. Rodina
Margaret Artwoodová se narodila 18. listopadu 1939 v kanadském hlavním městě Ottawě jako druhá ze tří dětí Margarety Dorothy (rozené Killam), bývalé odbornice na výživu, a Carla Edmunda Atwooda, který byl entomologa a díky kterému trávila podstatnou část dětství v divočině severního Québecu.

Margaret Artwood inspirace

2. První báseň
Margaret vymyslela první báseň cestou domů, když si zkracovala cestu přes fotbalové hřiště. 

3. Žena k nakousnutí
Její agent odmítl publikovat její úplně první novelu „Žena k nakousnutí“. K publikaci došlo až po pěti letech. 

4. Klobouky
Margaret Artwood je velkou milovnicí klobouků. Vlastní také jeden speciální, který je vyroben z novin, krabice a igelitových sáčků.

5. PEN klub
Je spoluzakladatelkou Writers\‘ Trust of Canada, držitelkou Griffinovy ceny za poezii a spoluzakladatelkou PEN klubu, což je mezinárodní sdružení spisovatelů.

6.  Nemá ráda multitasking
Maragaret je zastánkyní toho, že by se nejdříve měla udělat jedna věc a pořádně a až potom se věnovat další činnost. Ne nikdy více věcem zároveň.

7. Komiks
Margaret byla v 70.letech undergroundovou, komiksovou umělkyní, která vystupovala pod pseudonymem Bart Gerrard. 

8. Graeme Gibson
Kdysi dala svému dlouholetému partnerovi Graemovi Gibsonovi tričko, na kterém byl nápis „Každá žena by se měla provdat za Graema Gibsona“. 

9. Pletení
Margaret miluje pletení, i když není dvakrát nejzručnější, co se této činnosti týká. Kdysi upletla pro své vnouče králíka, který nakonec vypadal jako krysa.

Zajímavý život Margaret Artwood

10. Psaní
Svá díla vždycky načrtává perem na papír. 

11. Ella Fitzgerald a Elvis Presley
Margaret kdysi tančila a zpívala se známou jazzovou zpěvačkou Ellou Fitzgeraldovou, Elvisem Presleym kapelou The Platters a The Andrews Sisters, když jí byly čtyři roky.

12. První novela
Svou první novelu napsala už v sedmi letech. Byla o mravenci.

Back To Top